Wyjątkowe chwile na wyjątkowych ujęciach

Wyjątkowe chwile na wyjątkowych ujęciach

Wesele od zawsze należało do najważniejszych momentów w życiu. Nie chodzi tylko i wyłącznie o zawarcie związku małżeńskiego. Przede wszystkim mamy tutaj do czynienia z ostatecznym potwierdzeniem tego, że nasze starania o budowę trwałej, silnej rodziny są na najlepszej drodze. Trudno wyobrazić sobie takie wydarzenie bez niezwykłych pamiątek w postaci jedynych w swoim rodzaju zdjęć.

Uśmiech na twarzy

Przede wszystkim profesjonalny fotograf na weselu musi zdawać sobie sprawę z tego, że w pewnym sensie jest kolejnym zaproszonym gościem. Oczywiście ma on swoje zadania do wykonania, jednak przede wszystkim należy wtopić się w tłum oraz nie wyróżniać się w żaden wyjątkowy sposób. Dlatego też warto zwrócić uwagę na to, aby w żadnym stopniu nie narzucać się zarówno parze młodej, jak i gościom. Odpowiednie podejście do wykonywania zdjęć to podstawowa zasada, której musi trzymać się każdy fotograf. Bydgoszcz, Poznań, Warszawa – nie ma żadnej znaczenia, w której części Polski się znajdujemy i jesteśmy zatrudnieni na wesele.

Praca po weselu

Para młoda szczęśliwie wypoczywa na zasłużonym miesiącu miodowym, natomiast pozostali goście wrócili już do swoich obowiązków. Czy to oznacza, że praca fotografa także się zakończyła? Oczywiście, że nie! Musimy zdawać sobie sprawę z tego, jak dużo czasu zajmuje późniejsza obróbka fotografii. Bez cienia wątpliwości można stwierdzić, że jest to najważniejszy etap pracy. Specjaliści mówią, że samo robienie zdjęć zajmuje około 10 procent ich pracy. Pozostałe 90 przypada na czas spędzony przed komputerem na szparowanie, retusz oraz inne zabiegi stylistyczne. Na szczęście doświadczone osoby w tym fachu są w stanie także korzystać z przydatnych narzędzi. Photoshop jest oczywistym wyborem, jednak znajdziemy również wiele innych ciekawych rozwiązań.

Przygotowanie na najwyższym poziomie

Pamiętajmy o tym, żeby uprzednio sprawdzić możliwie jak najdokładniej lokalizację. Przy wtapianiu się w tłum bardzo pomaga wcześniejsze zapoznanie się z układem kościoła. W ten sposób będziemy w stanie bez najmniejszych problemów ustawić się w takich miejscach, aby bez zawadzania innym powstały wyjątkowe fotografie. Podobnie rzecz ma się z salą weselną lub plenerową przestrzenią – bardzo często to właśnie wcześniejszy research pozwala nam na uchwycenie niesamowitych wręcz ujęć.