Kreatywne prezenty urodzinowe dla niej i dla niego

Kreatywne prezenty urodzinowe dla niej i dla niego

Urodziny to dla większości osób dzień wypełniony radością i dobrym słowem. Bliscy i przyjaciele składają życzenia i obdarowują solenizanta prezentami — mniej lub bardziej osobistymi. Urodziny są jednak co roku, a pomysły muszą się przecież kiedyś skończyć. Co wtedy? Zerknij na nasze trzy propozycje wyjątkowych prezentów, które idealnie nadadzą się zarówno dla pań, jak i panów.

Zapalniczka z grawerem — osobiste źródło ognia

Spersonalizowane prezenty zawsze robią duże wrażenie, ponieważ wymagają nieco większego wysiłku. Należy wcześniej zaplanować ich zakup, wybrać jeden z dostępnych wzorów, zamówić go, odebrać i spakować. To o wiele więcej niż zwykła wizyta w sklepie w drodze z pracy.

Zapalniczka z grawerem to idealny przykład osobistego prezentu, który zachwyci nie tylko palaczy. Możliwość rozpalenia ognia przydaje się w wielu sytuacjach, np. na biwaku, grillu czy nawet w codziennym użytku domowym. Obdarowując solenizanta zapalniczką z grawerem, masz pewność, że szybko nie zapomni o Twoim wyjątkowym prezencie. Wręcz przeciwnie — za każdym razem, gdy sięgnie po swój podarek, z pewnością ciepło o Tobie pomyśli.

Kaligrafia — idealny sposób na wyciszenie

Nie sposób w dzisiejszym świecie uniknąć stresu. Jest on wszechobecny, zarówno w domu, jak i w pracy. Można jednak radzić sobie z nim, wykorzystując w tym celu rozmaite zajęcia relaksacyjne. Czy istnieje lepszy prezent urodzinowy niż odrobina spokoju?

Zajęcia manualne, które wymagają skupienia i koncentracji to świetna odskocznia od codziennych trosk i problemów. Kaligrafia to sztuka ręcznego, artystycznego pisania, która swoje korzenie ma jeszcze w prehistorii. Obecnie zajęcie to powraca do łask jako forma nie tylko podszlifowania umiejętności, ale również relaksu. Kompletny zestaw do kaligrafii będzie więc wspaniałym prezentem dla każdego, kto potrzebuje, choć na chwilę oderwać myśli od codzienności.

Książki biograficzne — poznaj inną perspektywę

Dobrze jest uczyć się na błędach, ale najlepiej na cudzych. Podobnie jest z sukcesami — niejednokrotnie poznając czyjeś doświadczenia, możesz skrócić swoją drogę do osiągnięcia wybranego celu. Czy oznacza to jednak, że trzeba spotykać się z trenerami personalnymi lub osobami, które nas inspirują?

Wcale nie! W końcu, od czego mamy książki biograficzne? Taki podarek będzie idealną niespodzianką dla osoby ambitnej, ciekawej świata lub po prostu mającej swojego idola.

Książki biograficzne to prawdziwa kopalnia wiedzy na temat ludzkiego życia. Warto je czytać choćby po to, by poznać inny od naszego punkt widzenia. Z pewnością osoba obdarowana takim prezentem doceni, że dbasz o jej rozwój i znasz jej upodobania.