Idealna muzyka na wesele

Idealna muzyka na wesele

Najważniejszy dzień w życiu nowożeńców nigdy nie wyjdzie idealnie. Czasami plany nieco popsuje pogoda, innym razem świadkowie muszą doprowadzić do porządku nieznośnego wujka, który przechyli o jeden kieliszek za dużo. Możemy jednak spróbować zorganizować jak najlepsze przyjęcie. Jedną z integralnych jego części będzie z pewnością muzyka.

Łagodne dźwięki klawiszy

To od nas samych zależy, w jakim tonie będziemy chcieli organizować muzykę. Z całą pewnością wiele osób bardzo chętnie skorzystałoby z najbardziej romantycznej opcji z możliwych. Pianino oraz fortepian fantastycznie wręcz nadadzą się na pierwszy taniec świeżych nowożeńców. Nieco szybsze rytmy jazzowe także bardzo dobrze wkomponują się w taneczny nastrój pozostałej części gości. Nuty na pianino są ogólnodostępne, jednak do ich opanowania należy włożyć naprawdę dużo czasu oraz pracy. Z drugiej strony frazes "muzyka łagodzi obyczaje" nie jest kolejnym pustym zwrotem dla dzieci, które nie chcą spełniać fantazji rodziców. Faktycznie, według badań osoby umiejące posługiwać się instrumentami klawiszowymi zdecydowanie łatwiej osiągają skupienie, co z pewnością pomoże w przyszłości.

Uwaga na prawa autorskie

Przy okazji muzyki musimy jednak uważać na kilka kwestii. Przede wszystkim dotyczy to tych, którzy chcą udostępniać swoje wesele w pewnym stopniu w internecie. Bardzo często robimy to w formie dynamicznych, trwających maksymalnie kilka minut filmów. Zdecydowanie lepsza opcja w porównaniu z wcześniejszymi płytami DVD z ponad dwugodzinnymi nagraniami wszystkich oficjalnych i nieoficjalnych części. Nie możemy jednak publicznie udostępniać materiałów z większością piosenek w tle. Muzyka bez praw autorskich świetnie się nada w momencie, w którym będziemy chcieli podzielić się ze światem swoimi wspomnieniami w dowolnej formie - audio lub wideo.

Muzyka niekoniecznie na żywo

Wiele osób w mniejszych miejscowościach wybiera orkiestrę z instrumentami do grania na swoich przyjęciach. Coraz więcej par decyduje się jednak na nieco inne rozwiązanie. Mianowicie wynajmują oni DJ-a, którego zadaniem jest utrzymanie przez kilkanaście godzin pełnego parkietu. Czasami są to osoby początkujące, innym razem za konsoletą możemy zauważyć dobrze znane postaci z klubów w centrach miast. Nie mogą oni jednak aż tak wczuć się w swoją rolę, ale przede wszystkim dbać o odpowiednią jakość dźwięku oraz obserwować zgromadzonych gości w celu dobrania następnej piosenki. Jak widać kurs DJ może przydać się w wielu różnych przypadkach.