Gdzie warto sprzedać własne sadzonki kwiatów?

Gdzie warto sprzedać własne sadzonki kwiatów?

Jeśli zajmujesz się uprawą różnego rodzaju roślin, to z pewnością zastanawiasz się, jak zwiększyć swoje dochody. Możliwości na sprzedaż sadzonek jest naprawdę wiele, a w naszym dzisiejszym artykule przedstawimy kilka z nich. Pamiętaj jednak, aby nawiązywać relacje biznesowe jedynie z zaufanymi kontrahentami!

Sklepy ogrodnicze online

Pierwszym sposobem na sprzedaż własnych sadzonek roślin jest złożenie ofert do internetowych sklepów ogrodniczych. Jak z pewnością się domyślasz, tego typu sklepów jest na rynku naprawdę wiele. Wystarczy zatem przygotować odpowiednią ofertę i rozesłać ją do właścicieli lub przedstawicieli poszczególnych sklepów. Pamiętaj jednak, aby podczas przygotowywania oferty zwrócić szczególną uwagę na odpowiednią prezentację graficzną swoich sadzonek oraz zaproponować korzystne ceny, ponieważ każdy sklep ogrodniczy otrzymuje wiele tego typu propozycji. Jeśli chcesz się wyróżnić na tle swojej konkurencji i nawiązać korzystną współpracę biznesową, musisz przekonać do siebie potencjalnego kontrahenta przede wszystkim jakością oraz ceną.

Sklepy ogrodnicze stacjonarne

Kolejnym sposobem na zwiększenie swoich zysków ze sprzedaży sadzonek roślin, jest nawiązanie współpracy ze stacjonarnymi sklepami ogrodniczymi. Tego typu miejsca bardzo chętnie skupują różnego rodzaju sadzonki, ponieważ dzięki temu mogą zaoferować swoim klientom znacznie lepszą jakość. Sadzonki pochodzące od dużych producentów, które są masowo produkowane, zamawiane i transportowane, bardzo często są w dużo gorszej kondycji, niż te zakupione od mniejszych, niezależnych hodowców. W zależności od tego, jakimi gatunkami roślin dysponujesz, możesz liczyć na stały dopływ zamówień i naprawdę korzystne marże. Oczywiście najlepiej jest nawiązać współpracę z lokalnymi sklepami.

Giełdy i bazary

Naszą ostatnią propozycją na sprzedaż własnych sadzonek roślin jest rozwiązanie, z którego hodowcy korzystają od dziesiątek lat. Mamy na myśli oczywiście sprzedaż podczas różnego rodzaju giełd, bazarów i targów. Sprawdź, kiedy w twojej okolicy odbywają się podobne wydarzenia i przygotuj sadzonki. Pamiętaj jednak, że na bazarze kupują przede wszystkim osoby prywatne, dlatego zyski będą dużo mniejsze, niż np. w przypadku sprzedaży hurtowej. Jeśli produkujesz dużą ilość sadzonek i bardzo zależy ci na ich masowym rozprowadzeniu, dobrym rozwiązaniem może okazać się specjalna giełda rolna. Co ciekawe, wiele z nich działa również w formie online, co zdecydowanie ułatwia sprzedaż oraz zakup potrzebnych produktów.