Blog o muzyce: o czym warto pisać?

Blog o muzyce: o czym warto pisać?

Twoją największą pasją jest muzyka i chcesz zacząć dzielić się z nią z szerszą publicznością? Pierwszą rzeczą, która w takiej sytuacji przychodzi nam na myśl, jest oczywiście kariera sceniczna. A co w sytuacji, gdy wolisz o muzyce pisać? Najlepszym rozwiązaniem będzie zatem blog muzyczny z prawdziwego zdarzenia!

Blog dla profesjonalnych muzyków

Pierwszą grupą docelową, do której możesz dotrzeć za pomocą własnego bloga, są profesjonalni muzycy. Jeśli posiadasz stosowne wykształcenie, wiedzę, kompetencję i doświadczenie, możesz zacząć dzielić się nimi np. z początkującymi profesjonalistami. Co w takim przypadku warto zawrzeć na blogu? Między innymi informacje na temat współpracy płatnej przy okazji różnego rodzaju wydarzeń, castingów do orkiestr czy porad dotyczących instrumentów. Możesz także dołączyć własne opracowania poszczególnych utworów czy nuty na pianino, które dodatkowo zainteresują twoje audytorium.

Blog z utworami do pobrania

Kolejnym pomysłem jest prowadzenie bloga, na którym będziesz publikować autorskie utwory i dzielić się doświadczeniami z kompozytorskiego i producenckiego życia. Grupa docelowa w tym przypadku wydaje się być dość wąska, choć w rzeczywistości taki blog mógłby przyciągnąć setki użytkowników, którym potrzebna jest np.

muzyka bez praw autorskich. Kogo konkretnie mamy na myśli? Przede wszystkim właścicieli różnego rodzaju lokali usługowych, takich jak np. restauracje, puby, salony fryzjerskie, butiki czy gabinety kosmetyczne. W takich miejscach zazwyczaj emitowana jest właśnie taka muzyka, która zwolniona jest z opłacania składek na ZAiKS.

Blog edukacyjny

Naszą ostatnią propozycją jest po prostu klasyczny blog edukacyjny, który ma na celu dostarczanie wartościowych treści dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z muzyką lub chcą się podszkolić z danego zakresu. Oczywiście niezwykle istotne jest, aby konkretną tematykę dostosować do precyzyjnie wyprofilowanej grupy docelowej. Jeśli prowadzisz np. szkołę gitarową, to twórz treści właśnie na ten temat. Jeśli z kolei uczysz śpiewu, dziel się wiedza z tego zakresu. A może znasz się na produkcji muzyki? W takim razie doskonałym pomysłem będzie stworzenie bloga, na którym będziesz publikować treści z takich dziedzin, jak sprzęt do nagrywania, miks i mastering czy samo wydawanie gotowych utworów!

Muzyka to jedna z najpiękniejszych dziedzin życia. Dzieli się na tak wiele tematyk, że nie sposób zebrać je wszystkie w jedną całość. Aby zatem twój blog odniósł sukces, skup się na jednej konkretnej tematyce i konsekwentnie ją rozwijaj.