Aktywność na świeżym powietrzu

Aktywność na świeżym powietrzu

Kilka miesięcy jesienno-zimowej chandry to zdecydowanie zbyt długi okres w roku dla wielu z nas. Szczególnie z taką tezą zgodzą się osoby lubiącej spędzać czas na uprawianiu rozmaitych sportów. Jasne, można skorzystać z siłowni czy też grać w sporty zespołowe. Nic jednak nie zastąpi wysokiej temperatury i świeżego powietrza.

Gotowi na wszystko

Oczywiście Polska nie leży w środkowej Afryce, gdzie w ciemno można przewidzieć warunki pogodowe. Miesiące wiosenne oraz letnie charakteryzują się zdecydowanie wyższą temperaturą, niemniej warto pamiętać o potencjalnych opadach deszczu. Świnoujście, Kluczbork, Jasło - pogoda w całej Polsce wcale nie jest aż tak prosta do przewidzenia, jak mogłoby się wydawać. Dlatego właśnie warto wyposażyć się w kilka akcesoriów, które zdecydowanie ułatwią nam funkcjonowanie na bieżni czy też na boisku. Z jednej strony ochrona przed słońcem stanowi priorytet, dlatego nasmarowanie się kremem z filtrem pomoże nam uniknąć podrażnionej skóry. Nie można jednak zapominać o potencjalnych opadach, na które warto zakupić przewiewną, lekką wiatrówkę - kurtkę ochraniającą przed wiatrem oraz deszczem.

Osiemnaście dołków

Golf wielu osobom kojarzy się z banalną wręcz dyscypliną sportową. Pozory mogą jednak mylić. Ta aktywność rozsławiona przez Brytyjczyków oraz Amerykanów coraz częściej przebija się do świadomości Polaków w całym kraju. Najlepsze pola golfowe pękają w szwach, a na najbardziej atrakcyjne terminy w ciągu tygodnia bardzo trudno znaleźć miejsca. Co tak bardzo przyciąga golfistów na całym świecie? Z pewnością technika, która wbrew wszelkim pozorom nie należy do najprostszych. W zależności od odległości piłeczki do dołka musimy we właściwy sposób oszacować naszą siłę oraz strategię. Dla osób mniej zapalonych w pokonywaniu kolejnych jardów znajdziemy alternatywę w postaci minigolfa, który jest dostępny w wielu parkach rozrywki w całym kraju.

Na północy kraju

Morze Bałtyckie od początku czerwca do końca sierpnia stanowi najlepsze miejsce do spędzania urlopu dla całych rodzin od lat. Nie da się ukryć, że niektóre części wybrzeża doskonale nadają się do aktywności sportowej. Na pierwszym miejscu warto wymienić Mierzeję Helską. To właśnie położona przy niej Zatoka Pucka to raj dla miłośników sportów opartych na desce. Płycizna w połączeniu z mocnym wiatrem daje możliwość nauki windsurfingu oraz kitesurfingu. Profesjonalnych surferów przyciągają inne miejsca na świecie, takie jak wybrzeża Portugalii czy Hawaje, ale w okolicach Juraty czy Jastarni także można bardzo przyjemnie spędzić czas.