3 rzeczy, o których trzeba pamiętać organizując ślub

3 rzeczy, o których trzeba pamiętać organizując ślub

Przy organizacji ślubu jest wiele rzeczy i elementów składowych, o którym nie można zapomnieć. Oczywiście te najbardziej oczywiste jak stroje Państwa Młodych, miejsce uroczystości, oprawa muzyczna, czy catering zawsze są dopilnowane. O czym jeszcze warto pamiętać? Poznaj trzy rzeczy, które powinny znaleźć się na Waszej liście.

Piękna i elegancka papeteria ślubna

Na całą uroczystość związaną ze ślubem składają się również detale. Wprowadzą Waszych gości w klimat, który będzie panował na weselu oraz dopełnią przygotowany wystrój sali. Papeteria ślubna to istotny element, dzięki niej możecie przekazać informacje o uroczystości Waszym gościom. Dobrze wybrać szatę graficzną, która będzie nawiązywała do wybranego przez Was motywu przewodniego. Zdecydujcie się na Wasz ulubiony kolor oraz dobierzcie dodatki i ozdoby, które nadadzą oryginalnego charakteru całości. Dzięki temu już w momencie wręczania zaproszeń podarujecie gościom namiastkę tego wyjątkowego dnia.

Zadbajcie o odpoczynek przed ważnym dniem

Dzień ślubu to zaledwie kilkanaście godzin, jednak bez wątpienia bardzo intensywnych. Już od samego rana Młoda Para musi rozpocząć przygotowania, odwiedzając fryzjera, czy kosmetyczkę. Często jest to walka z czasem i nieustanny stres związany z całą uroczystością. Ten dzień powinien być wyjątkowy i Parze Młodej powinny towarzyszyć same pozytywne emocje. Dobrym sposobem, aby odpowiednio przygotować się na dzień ślubu, jest sporządzenie harmonogramu, co i w jakich godzinach ma zostać zrealizowane. Pomoże to w organizacji i zminimalizuje stres. Warto jednak poświęcić trochę więcej czasu na relaks przed tym dniem. W weekend, poprzedzający datę ślubu możecie udać się do spa, pójść na relaksacyjny masaż lub po prostu spędzić czas wspólnie w domu, oddając się Waszym ulubionym zajęciom. To pozwoli uspokoić gonitwę myśli i ciągłe zastanawianie się nas tym, czy wszystko pójdzie dobrze.

Drobne upominki dla Waszych gości

Oczywiście dzień ślubu bezapelacyjnie należy do Was. Jednak czym byłby ten dzień bez Waszych bliskich, z którymi możecie dzielić Wasze szczęście? Warto pomyśleć o niewielkich prezentach dla gości, aby podziękować im za obecność. To nie musi być nic wielkiego, ponieważ liczy się gest, a na pewno zostanie to pozytywnie odebrane. Możecie podarować im spersonalizowany gadżet z Waszym zdjęciem lub grawerem Waszych imion i datą ślubu. Niech to będzie upominek, który będzie kojarzył się z tym wyjątkowym dniem i pozytywnymi emocjami, które na pewno każdemu będą towarzyszyć.